O WORKSHOPOCH:

Počas nášho workshopu sa mladí, nádejní filmári oboznámia so základmi scenáristiky, réžie, produkcie, strihovej skladby, či práce pred kamerou. Workshopy sú určené najmä stredoškolákom.

Počas piatich dní budú účastníci za pomoci štyroch lektorov vedení k tomu, aby svoj námet na zadanú tému previedli čo najlepšie do minútového filmu. Tento rok sa workshopy nesú v téme ekológie. Konkrétna podtéma bude študentom oznámená na začiatku každého workshopu. Pracuje sa v malých skupinkách. Jeden lektor vedie maximálne štyroch študentov. Lektori sú mladí profesionáli z filmového prostredia, každý s rôznym študentským a profesionálnym pozadím a tým pádom aj s rôznymi prístupmi k samotnému filmu.

Samotné premietanie hotových filmov bude verejné podujatie ako súčasť filmového festivalu, na ktorom sa workshop uskutoční. Frekventanti na ňom odprezentujú svoje filmy. Premietanie bude spojené s krátkou diskusiou. Autori jednotlivých filmov, tak dostanú krátku spätnú väzbu jednak od svojich kolegov, lektorov a návštevníkov festivalu.

Po ukončení workshopu, budú najlepšie filmy umiestnené na stránku https://festival.azyl.sk/. Takýmto spôsobom sa budú môcť filmy dostať k širokej verejnosti. Okrem toho budú podporené na facebooku a instagrame Festivalu AZYL. Práve Festival AZYL sa môže stať budúcim útočiskom pre absolventov workshopu, nakoľko výstupom workshopu sú minútové filmy, čo je jednou zo súťažných kategórii Festivalu AZYL a tým pádom tam môžu so svojimi filmami pokračovať.

Workshopy AZYL finančne podporili Slovenské elektrárne, ktorým záleží na ekologických témach a ich osvete a Audiovizuálny fond, ktorému záleží na vzdelávaní mladých filmárov.

WORKSHOPY 2021:

jún 2021 // Košice // Art Film Fest Košice

júl 2021 // Pezinok // PAFF – Pezinský alternatívny filmový festival

september 2021 // Piešťany // Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany

október 2021 // Banská Bystrica // Festival AZYL

NAŠI LEKTORI:

Enrik Bistika: je absolventom VŠVU a venuje sa tvorbe krátkych filmov. Má za sebou viacero spoluprác na väčších aj menších filmových projektoch. Je úspešným režisérom hudobných videoklipov. Debutoval filmom Grassvater v poviedkovom filme DOGG.

Branislav Gotthardt: je absolventom VŠMU, katedry strihovej skladby, spolupracoval na rôznych televíznych a filmových projektoch.

Dominik Jursa: je absolventom VŠMU a venuje sa tvorbe dokumentárnych filmov. Minulý rok mal premiéru jeho film Zlatá zem.

Barbora Sliepková: je absolventkou magisterského stupňa Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave na katedre dokumentárnej réžie v ateliéri Mgr. Art. Petra Kerekesa, ArtD.

Michal Stašák: je absolventom filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pracoval na viacerých krátkych filmoch a dokumentoch. Jeho debutový film Janove zrno momentálne putuje po festivaloch.

Pre viac informácií o nadchádzajúcich workshopoch nás kontaktujte cez mail: info@azyl.sk