Festival krátkych filmov a videoklipov AZYL spúšťa prihlasovanie pre ročník 2020!

Prihlasovanie do súťažných kategórií sa spúšťa už 1. marca a bude sprístupnené až do  11. mája 2020  10. augusta 2020.

Festival AZYL aj tento rok spolupracuje s medzinárodným filmovým festivalom Art Film Fest Košice 2020 (19. – 27. jún 2020), návštevníci si tu budú môcť pozrieť víťazné filmy a videoklipy minulého ročníka a následne prebehne vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií tohto ročníka.

Kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 sme sa tento ročník rozhodli mierne pozmeniť. Prihlasovanie filmov sme predĺžili o tri mesiace, festival preložili na koniec septembra a slávnostný ceremoniál spojený s premietaním filmov, ktoré postúpili do finále a vyhlasovaním víťazov sa uskutoční online!

Hlavnou cenou pre víťaza v kategórii 5 minútových filmov je 20 postprodukčných hodín pre svoje projekty v štúdiu HomeMedia Production. Kategória 1 minútových filmov a videoklipov je ocenená 500 eurovou poukážkou na nákup techniky v sieti iStores.

Tie najlepšie filmy z festivalu sa okrem Slovenska dostanú aj na festivaly v rôznych končinách sveta – v Maďarsku, Poľsku či Českej Republike, kde si diváci budú mať možnosť pozrieť putovnú prehliadku krátkych filmov aktuálneho ročníka – Best of AZYL 2020.