Zuzana Gindl-Tatárová

filmová dramaturgička, scenáristka, publicistka a pedagogička

Je absolventkou katedry filmovej a televíznej scenáristiky a dramaturgie na pražskej FAMU. Začiatkom osemdesiatych rokov patrila k novej generácii dramaturgov a scenáristov, ktorí pôsobili v Štúdiu hraných filmov na Kolibe. Zároveň písala aj pre televíziu a rozhlas v Bratislave. Spolupracovala na dvanástich celovečerných filmoch. Medzi významené spolupráce patrí dramaturgia k filmom Kára plná bolesti (1985) v réžii Stanislava Párnického, Sedím na konári a je mi dobre (1989) v réžii Juraja Jakubiska, Let asfaltového holuba (1990) v réžii Vlada Balca a Neha (1991) v réžii Martina Šulíka. V súčasnosti vedie tvorivo-kritický seminár na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. 

Bettina Hejüsz

kameramanka

Betti Hejüsz – je kameramanka, film študovala v Budapešti na filmovej škole HSC, potom získala titul magistra umenia na Metropolitan University v 2016tom. Ako kameramanka spolunakrútila film It´s Not the Time of My Life (réžia: Szabolcs Hajdu), ktorý vyhral Kryštálový Glóbus na Medzinárodnom Filmovom Festivale Karlove Vary, 2016. Minulý rok nakrútila Crossroads (krátky film s mladou režisérkou Florou Chilton), ktorý tento rok súťaží na Jameson CineFest-e. Popri robení filmov takisto pracuje na reklamách ako hlavná kameramanka. Od roku 2019 učí kameru na Eszterházy Károly University.

Krzysztof Sienkiewicz

promotér kultúry

Energetický promotér poľskej kultúry. Je organizátorom a koordinátorom projektu Film Podlasie in Attack! Reloaded, ktorý pomáha propagovať filmy a filmových tvorcov z Podlaska v Poľsku. Pracuje v kultúrnom centre Bialystok, kde organizuje rôzne eventy, akcie a festivaly, ako napríklad Medzinárodný festival krátkych filmov ZUBROFFKA alebo festival Underground/Independent. Je spoluorganizátorom viacerých filmových workshopov a programov výmeny mládeže s Ukrajinou, Českou republikou, Gruzínskom a Poľskom, ako aj stoviek filmových premietaní v Európe. Navyše, ako nezávislý filmový režisér je spoluautorom krátkych filmov (napr. Krańce świata – Człowiek ryba) a dokumentárnych filmov ( napr. Tandemem przez pogranicze / Tandem v pohraničnom pásme). Vo voľnom čase aktívne spolupracuje s kultúrnou komunitou Podlasie Makes Me Happy, ktorá podporuje tvorivých ľudí a filmy z regiónu na východnej strane Poľska a Európy.

Filip Kršiak

producent a filmový kritik

Autor vzdelávacích projekov Cinema Studies či Hranice filmu, spoluautor Aertěku. Písal rozhovory s filmármi pre Aktuálně.cz a bol editorom Dokrevue. Pôsobil ako člen Pracovnej skupiny pre filmovú výchovu pod Ministerstvom kultúry ČR a ako garant filmovej výchovy na Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti. Viedol propagáciu pre Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava a online platformu DAFilms. Je predsedom spolku krutón, z.s., pod touto platformou viedol alternatívnu distribúciu filmov Gottland, FC Roma či Vienna Calling. Vytvoril projekt Krutónpolis, miesto pre stretávanie divákov a profesionálov v rámci pravidelných diskusií a projekcií. Tretí rok vedie festival Young Film Fest a je riaditeľom festivalu ELBE DOCK – Ceny Pavla Kouteckého.