Zuzana Gindl-Tatárová

filmová dramaturgička, scenáristka, publicistka a pedagogička

Je absolventkou katedry filmovej a televíznej scenáristiky a dramaturgie na pražskej FAMU. Začiatkom osemdesiatych rokov patrila k novej generácii dramaturgov a scenáristov, ktorí pôsobili v Štúdiu hraných filmov na Kolibe. Zároveň písala aj pre televíziu a rozhlas v Bratislave. Spolupracovala na dvanástich celovečerných filmoch. Medzi významené spolupráce patrí dramaturgia k filmom Kára plná bolesti (1985) v réžii Stanislava Párnického, Sedím na konári a je mi dobre (1989) v réžii Juraja Jakubiska, Let asfaltového holuba (1990) v réžii Vlada Balca a Neha (1991) v réžii Martina Šulíka. Viedla aj tvorivo-kritický seminár na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. 

Csaba Bollok

režisér

Csaba Bollok absolvoval filmovú a televíznu réžiu na maďarskej Akadémii drámy a filmu v roku 1994, študoval film v USA, vytvoril krátke filmy v legendárnom Štúdiu Béla Balázsa v 90tych rokoch. Jeho hrané filmy získali mnoho domácich, ale aj medzinárodných cien, medzi nimi aj „Európsky objav roka” (2007). Dva z jeho filmov boli vybrané spomedzi klasických maďarských filmov Národným filmovým archívom: Silent Years (1993), a Iska’s Journey (2007). Svoj ďalší hraný projekt, Maze-In-Lake vyvíja v Zentrope, v Belgicku. Je pravidelným lektorom na Univerzite Eszterházyho Károlya v Egeri, hlavným lektorom v pražskom Midpoint Central-European Scriptwriting Centre, občasným profesorom na DFFB v Berlíne, kreatívnym poradcom v RAWI Screenwriters Lab Jordan. Vedie celosvetové workshopy v scenáristike, nezávislej a analógovej filmovej tvorbe.

Krzysztof Sienkiewicz

promotér kultúry

Energetický promotér poľskej kultúry. Je organizátorom a koordinátorom projektu Film Podlasie in Attack! Reloaded, ktorý pomáha propagovať filmy a filmových tvorcov z Podlaska v Poľsku. Pracuje v kultúrnom centre Bialystok, kde organizuje rôzne eventy, akcie a festivaly, ako napríklad Medzinárodný festival krátkych filmov ZUBROFFKA alebo festival Underground/Independent. Je spoluorganizátorom viacerých filmových workshopov a programov výmeny mládeže s Ukrajinou, Českou republikou, Gruzínskom a Poľskom, ako aj stoviek filmových premietaní v Európe. Navyše, ako nezávislý filmový režisér je spoluautorom krátkych filmov (napr. Krańce świata – Człowiek ryba) a dokumentárnych filmov ( napr. Tandemem przez pogranicze / Tandem v pohraničnom pásme). Vo voľnom čase aktívne spolupracuje s kultúrnou komunitou Podlasie Makes Me Happy, ktorá podporuje tvorivých ľudí a filmy z regiónu na východnej strane Poľska a Európy.

Filip Kršiak

riaditeľ festivalov ELBE DOCK a Young Film Fest

Autor vzdelávacích projekov Cinema Studies či Hranice filmu, spoluautor Aertěku. Písal rozhovory s filmármi pre Aktuálně.cz a bol editorom Dokrevue. Pôsobil ako člen Pracovnej skupiny pre filmovú výchovu pod Ministerstvom kultúry ČR a ako garant filmovej výchovy na Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti. Viedol propagáciu pre Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava a online platformu DAFilms. Je predsedom spolku krutón, z.s., pod touto platformou viedol alternatívnu distribúciu filmov Gottland, FC Roma či Vienna Calling. Vytvoril projekt Krutónpolis, miesto pre stretávanie divákov a profesionálov v rámci pravidelných diskusií a projekcií. Tretí rok vedie festival Young Film Fest a je riaditeľom festivalu ELBE DOCK – Ceny Pavla Kouteckého.